Svátek má: Mahulena

Politika

Velikost textu:

Nositelé jediné správné pravdy označují ostatní za burany a blbce

Nositelé jediné správné pravdy označují ostatní za burany a blbce

"Je ale dobré vědět, jak se vybarvují některá média, včetně těch tzv. veřejnoprávních, jaké informace podávají a jaké zamlčují, jak se na sociálních sítích vyjadřují konkrétní novináři, jindy strážci objektivity a nadstranického nadhledu," napsal na svém facebookovém profilu Jiří Zimola.

Jiří Zimola v době, kdy byl hejtmanem Jihočeského kraje
25. června 2019 - 08:16

"Vlna demonstrací proti premiérovi rozděluje Česko. Jsem dalek toho označovat demonstranty jako ukřičené nemyslící stádo a naopak si myslím, že každý racionálně uvažující politik musí nad jejich aktivitou přemýšlet. Že s sebou vlna emocí nese i nepravdivá a nespravedlivá obvinění, je logické a opět platí, že s tím musí politici počítat," napsal na svém facebookovém profilu bývalý hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

"Je ale dobré vědět, jak se vybarvují některá média, včetně těch tzv. veřejnoprávních, jaké informace podávají a jaké zamlčují, jak se na sociálních sítích vyjadřují konkrétní novináři, jindy strážci objektivity a nadstranického nadhledu, jak aktivisticky svolává Seznam.cz demonstranty na náměstí a pláně," píše se dál v Zimolově komentáři."Je mi líto, kam se polarizace společnosti dostala, jak místo diskuse nálepkujeme a urážíme. Je mi líto, jak se po třiceti letech od pádu komunistů znovu adorují nositelé jediné správné pravdy a ostatní jsou označováni za burany a blbce. Koho je mi ale nejvíc líto, je Mikuláš Minář, asi úplně normální kluk z Vodňan, kterého si organizátoři protestů (chtěl jsem napsat puče, ale nebudu nálepkovat) vzali jako tvář, když si ho přes rok připravovali v projektech typu Hledá se leader (https://hleda.se/#aktuality). Ten kluk to asi i myslí dobře, ale vůbec nechápe, komu a čemu slouží. Nechci si hrát na moudrého starce, ale Mikuláš na tohle období jednou nebude vzpomínat úplně s pocity hrdosti. Tak to je vše a teď mne můžete ukřičet a ukřižovat! ;-)," uzavřel svůj komentář Jiří Zimola.


(ps, facebookový profil Jiřího Zimoly, Prvnizpravy.cz, foto: ps)