Svátek má: Mahulena

Regiony

Velikost textu:

Železniční doprava na Frýdlantsku je stabilizována

Železniční doprava na Frýdlantsku je stabilizována

Páteřní železniční dopravní spojení do Frýdlantského výběžku se vrací k původní spolehlivosti. Ta byla narušena nutností řešit náhradu zde pravidelně nasazovaných motorových jednotek Stadler "RegioSpider" jinými vozidly z  důvodů nedostatku vozů schopných provozu.

Raspenava
26. června 2019 - 07:00

„S potěšením mohu konstatovat, že od soboty 22. 6. se moderní vozidla vrátila na frýdlantské trati“ reaguje na novou skutečnost Jan Sviták, náměstek hejtmana a dodává „díky intenzivní práci v dílnách dopravce se tak stalo o týden dříve, než bylo v plánu“. Zároveň však přiznává jistou opatrnost, protože do provozu se vrátila jen část vozidel a některá stále zůstávají po nehodách na přejezdech dlouhodobě odstavena z provozu. Nárokům na vozidla částečně uleví také letní prázdniny, kdy nebude v ranní špičce nutné přidávat na „školním“ spoji další vůz navíc.

"Věřím, že události z poloviny června se již opakovat nebudou a cestující se na veřejnou dopravu budou moci zase plně spolehnout", dodává Sviták.

Výpadky vlaků ČD na Liberecku ohrožují důvěru v železnici

Železniční trať Liberec - Frýdlant patří spolu s hrádeckou tratí k nejvíce využívaným v Libereckém kraji. Denně zde vlaky přepraví přes 2600 cestujících. V několika železničních stanicích na vlaky navazují autobusové linky, které rozvážejí cestující po Frýdlantsku i do míst, kam koleje nevedou.

Libereckénovinky.cz informoval Mgr. Filip Trdla, tiskový mluvčí, Krajského úřadu Libereckého kraje.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:lk)