Svátek má: Mahulena

Zprávy

Velikost textu:

Mohammed je nejoblíbenějším křestním jménem ve Velké Británii

Mohammed je nejoblíbenějším křestním jménem ve Velké Británii

V roce 2019 je Mohammed nejoblíbenějším jménem pro chlapce ve Velké Británii.

Ilustrační foto
27. června 2019 - 07:20

Islámské křestní jméno tak zůstává na špici seznamu jmen, uvádí Daily Mail a cituje hodnocení online portálu Baby Center.

Koncem května britský komik a herec, John Cleese, byl kritizován za své prohlášení na tweetu, že Londýn už není britské město.

Komik, který se proslavil jako člen skupiny Monty Python, napsal: „Před několika lety jsem si myslel, že Londýn už není anglickým městem. Od té doby prakticky všichni moji přátelé ze zahraničí potvrdili mé pozorování. Takže v tom musí být nějaká pravda ... Také jsem si všiml, že v Londýně byl při hlasování největší počet hlasů pro členství v EU.“



„Londýňané vědí, že naše rozmanitost je naší největší silou. Jsme hrdí na to, že jsme anglickým hlavním městem, evropským městem a globálním centrem,“ reagoval  muslimský starosta Londýna Sadiq Kahn.

Také v Berlíně v roce 2018 jméno Mohammed je v čele seznamu nejčastěji volených jmen. Kromě toho ve spolkových státech Brémy, Hamburk, Hesensko, Severní Porýní-Vestfálsko a Sársko je jméno Mohammed v top 10 jmen.

(rp,prvnizpravy.cz,jungefreiheit,foto:arch.)